Yeni Nikon 1 J4 ile anı yakalayın: Hızlı performans, sağlam gövde ve ödüllü görünümler

By on Nisan 12, 2014

Amsterdam, Hollanda, 10 Nisan 2014 – Nikon, genişleyen taşınabilir Nikon 1 sistem fotoğraf makineleri yelpazesine bugün hızlı Nikon 1 J4’ü ekliyor.

Hayatın akıp gitmesine izin vermeyenler için ideal olan Nikon 1 J4’teki alkışlanan teknoloji, olağanüstü hız ve sorunsuz kullanımın güçlü kombinasyonu hiçbir şeyi şansa bırakmıyor. İster bebeğinizin ilk adımlarını isterseniz de bir yarışın sonucunu belirleyecek bir kare çekmek isteyin, hayatın heyecanlarını hassasiyetle yakalayan, olağanüstü bir hızlı sistem fotoğraf makinesidir. Nikon’un devrim niteliğindeki karma AF sistemi artık, 105’i hareketi göz açıp kapayıncaya kadar yakalayabilen kademe belirlemeli nokta olan 171 otomatik netleme noktasına sahiptir. Bir D-SLR’den daha hızlı sürekli çekim hızları ve önemli derecede kısa çekim gecikme süresi ile, Nikon 1 J4 hareketi siz gerçekleştiğini göremeden yakalar.

Resim kalitesi gelişmiştir, anı kendinize özel hale getirmeniz için sizi özgür bırakır. Fotoğraf makinesinde, tamamı zayıf ışıklı fotoğrafların ve filmlerin bile göz alıcı detaylara sahip olmasını sağlamak için çalışan, kısa bir süre önce piyasaya sürülen Nikon 1 V3’te kullanılanla aynı yeni 18,4 megapiksel CMOS sensörü, ISO 160–12800 aralığında geniş bir ışık duyarlılığı aralığı ve Nikon’un yeni EXPEED 4A görüntü işleyicisi bulunur. Son derece hassas dokunmatik ekran, bir dokunma veya parmakla kaydırma işlemi ile her şeyi yapabilmenizi sağlar, yaratıcı çekim modları sezgisel sanatsal özgürlük sunar; dahili Wi-Fi bağlanmayı, paylaşmayı ve hareket halindeyken yaratıcılığınızı göstermeyi kolaylaştırır. Mükemmel film arkadaşınız, taşınabilir Nikon 1 J4 hassas bir biçimde netlenmiş hareketli kareler yakalamak için kademe belirlemeli AF sisteminin tüm potansiyelini kullanır, yeni film modları da içinizdeki görüntü yönetmenini sahneye çıkarır. Genişleyen 1 NIKKOR objektifleri yelpazesiyle tamamen uyumlu olan Nikon 1 J4, perspektifleri kolaylıkla değiştirme özgürlüğü tanır, yeni 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM kit objektif de ilk günden itibaren göz alıcı resimler çekmeye hazır olmanızı sağlar. Dünyanın elektronik olarak kontrol edilen objektif kapaklı ilk değiştirilebilir objektifi olarak, bu yeni kit objektif anında çekim ve üstün taşınabilirlik özellikleri sunar.
978127248

Nikon Avrupa Nikon 1 Kompakt Sistem Fotoğraf Makineleri Ürün Müdürü Jordi Brinkman’in yorumu şöyle: “Yeni Nikon 1 J4, fotoğraflarından daha fazlasını bekleyen aktif fotoğrafçılar için mükemmeldir: İnanılmaz AF hızı, şimşek hızında sürekli çekim ve yeni CMOS sensörü sezgisel dokunmatik ekran kullanımı ve heyecan verici yaratıcı fonksiyonlar ile birleşerek hızlı, taşınabilir çekimde zirveyi sunar. Ayrıca, değiştirilebilir 1 NIKKOR objektiflerin genişleyen yelpazesi, ana uygun perspektife kolayca geçebileceğiniz anlamına gelir. Küçük, sağlam ve tutması rahat olan Nikon 1 J4, kaliteli performans, kolay tutuş ve farklı bir stil sunan bir sistem fotoğraf makinesidir.”
Dikkat çekici resimler

Büyük bir 18,4 megapiksel CMOS sensör ve ISO 160-12800 ile, anılarınız konusunda Nikon 1 J4’e güvenebilirsiniz. Optik sensör koruyucu filtre olmadan tasarlanan CX biçimli hızlı sensör, her megapikseli sonuna kadar kullanarak, zayıf ışıkta çekim yaparken bile zengin detaylı resimler sunar. Hiçbir ayrıntıyı kaybetmeden fotoğrafları kesebilirsiniz, filmler de keskin ve nettir. EXPEED 4A çift motorlu görüntü işleyicisi, yüksek hızlı kullanım ve olağanüstü sonuçlar sağlar: Motorlardan biri üstün kumlanma azaltma, sıra dışı keskinlik ve zengin kalitede resimler sunar. Diğeri ise hızlı, güvenilir performans ve sorunsuz sürekli çekim olanağı tanır.
Mükemmel hız, nefes kesen hareket

Anında hazır olan Nikon 1 J4, hareket hızlandığında sizi hayal kırıklığına uğratmaz. D-SLR makinelerden daha hızlı olan fotoğraf makinesi, sürekli otomatik netlemeyle 20 fps’yi bulan inanılmaz yüksek bir sürekli çekim hızı sunar ve netleme ilk karede sabitlendiğinde, fotoğraf makinesi 60 fps’yi bulan bir hızda 20 adet RAW biçimli görüntü çekebilir. Bu anlık mucizelerin her biri, konunuza hızla kilitlenebilmeniz için (135’ten artırılmış) 171 otomatik netleme noktası kullanan Nikon 1 karma AF sistemi sayesinde büyük bir hassasiyetle yakalanır. D-SLR’lerde kullanılan AF ile aynı türde olan etkileyici 105 kademe belirleme AF noktası, çerçevenin ortasında eşit aralıklarla konumlanmıştır ve mükemmel aksiyon netleme ve keskin film çekimi olanağı sunar. Kontrast ölçümlü AF noktaları çerçevenin kenarına doğru uzanarak zorlu ışık koşullarında bile dikkat çekici, keskin ayrıntılar elde etmenizi sağlar. Beklemeden gelip geçen anları yakalamanızı sağlamak için tasarlanan fotoğraf makinesi, anında yanıt verir ve 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM kit objektif fotoğraf makinesini açtığınız an uzayıp kapattığınız an geri çekilerek çekim hızını geliştirir.
Dokunma paneli sadeliği

Son derece hassas dokunmatik ekran ve dahili Wi-Fi donanımlı küçük, hızlı ve mükemmel biçimli Nikon 1 J4’ü kullanmak büyük bir zevktir. Elektrostatik 7,5 cm (3,0 inç) 1037k nokta LCD dokunmatik ekran netlemenizi, çekim yapmanızı ve önemli ayarları düzenlemenizi ya da yalnızca ekrana dokunarak yaratıcı fonksiyonları önizlemenizi sağlar. Dokunmatik kullanımı geleneksel kontrollerle birleştirebilirsiniz: Ekrana dokunarak AF noktasını seçin ve deklanşör ile çekim yapın. Dahili Wi-Fi akıllı bir cihaz yoluyla resimlerinizle daha fazlasını yapmanızı kolaylaştırır: Anlık paylaşım için fotoğraf makinesinden akıllı telefonunuza veya tabletinize yüksek kaliteli resimler gönderin, resimleri akıllı cihazınızda saklayın veya yaratıcı fotoğraf uygulamalarına erişin. Yanınızda taşıması bir zevk olan ince minimal tasarım, fotoğraf makinesinin alüminyum gövdesinin güzelliğini artıran, hassas bir biçimde düzenlenmiş kusursuz kenarlara sahiptir.
Sinema kalitesini yakalayın

Nikon 1, Full HD filmlerden renkli seyahat güncelerine kadar her tür film çekimi için ideal bir yol arkadaşıdır. Hızlı, sorunsuz film çekimi için akıllı bir tercih olan Nikon 1 J4 hareketli kareleri sorunsuzca çeker ve sinema büyüsü katacak dokunuşlar yapmayı kolaylaştıran heyecan verici film modlarına sahiptir. Tüm Nikon 1 fotoğraf makinelerinde olduğu gibi, Nikon 1 J4 de film çekimi sırasında yalnızca deklanşöre basarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenize olanak tanır; Nikon’un yeni Otomatik Görüntü Yakalama fonksiyonu her çerçeveyi çözümleyerek koşullar en uygun olduğunda otomatik olarak fotoğraf çeker. Yeni film modları göze çarpan klipler oluşturmayı kolaylaştırır: Hızlı Çekim ile sokak sahnelerine enerji katın, Sıçramalı Kesme ile zamanın akışını animasyonlu stop motion hissi kazandırarak yansıtın, kısa ve öz 4 Saniyelik Film klipleriyle (8 tanesini birleştirebilirsiniz) kendinizi ifade edin. Gelişmiş film modunda çekim yapın, üç saniyelik 120 fps hızındaki bir HD filmi 12 saniye oynatan Ağır Çekim fonksiyonu ile etkileyici efektlere ulaşabilirsiniz.
Nikon 1’in sunduğu yenilikler

Orijinal Nikon 1 yenilikleri her zaman en iyi kareyi elde etmek veya sıradan şeyleri makinede sıra dışı hale getirmek için hızlı, kolay yollar sunar. Kendini ispatlamış En İyi Anı Çekme modu artık Nikon’un yeni Etkin Seçim işlevine sahiptir ve bir saniyeden kısa bir sürede 20’a kadar tam çözünürlüklü resim çekerek kaydetmek istediğiniz kareyi seçmeyi size bırakır. Fotoğraf makinesinin Yaratıcı Modu’ndan erişilebilen yepyeni Yaratıcı Palet özelliği, çekim yapmadan önce fotoğraflarınıza sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulamak için yeni bir yöntem sunar. Yaratıcı Palet, çeşitli efektler arasında geçiş yaparken parlaklığı, doygunluğu ve beyaz dengesini ayarlar. Tek yapmanız gereken, parmağınızı ekrandaki halkanın üzerinde kaydırmak veya çoklu seçiciyi döndürmektir. Ekrandaki görüntü değişerek deklanşöre bastığınızda çekeceğiniz fotoğrafı görmenizi sağlar.
Genişletilebilir sistem

Nikon’un özel 1 NIKKOR objektif çeşitleri ile perspektifleri değiştirin. Tüm 1 NIKKOR objektifler, Nikon’dan beklediğiniz türden yüksek performanslı optikleri sunar ve hepsi film kaydetme için optimize edilmiştir. Kompakt boyutları ve hafif oluşları, resim kalitesinden ödün vermeden Nikon 1 sisteminin elverişli taşınabilirliğine katkıda bulunur. Uzak konuları yakalamak için 1 NIKKOR 30–110 mm objektifi yanınızda taşıyın. Üstün çok yönlülük için geniş açı özelliği bulunan kompakt ve şık 10–100 mm zoom objektifi yanınıza alın ya da düzgün ışık noktalarına sahip portreler için 1 NIKKOR 18,5 mm ana objektifi kullanın.
Temel özelliklerin özeti:

• Büyük 18,4 megapiksel CMOS sensör: Hızlı CX biçimli sensör, optik sensör koruyucu filtre olmadan tasarlanmıştır. En ince ayrıntıları bile keskin bir biçimde yakalar ve pürüzsüz, net görüntüler elde etmenizi sağlar.
• ISO 160–12800: Otomatik ISO 160-6400 aralığındadır ve hassaslığı 12800’e çıkarabilirsiniz. İki ileri düzey kumlanma azaltma ayarı, ISO 6400-12800 arasında çekim yaparken kumlanmayı azaltır.
• EXPEED 4A: Yüksek hızda göz alıcı resimler ve HD filmler çekmenizi sağlar.
• Wi-Fi özellikli: Bağlanın, paylaşın ve oluşturun. Yüksek kaliteli Nikon 1 fotoğraflarını hızla ve kolayca paylaşın veya akıllı cihazınızı kullanarak yaratıcı fotoğraflardan oluşan bir dünyaya girin.
• Dokunmatik ekranın çalışması: Elektromanyetik 7,5 cm (3,0 inç), 1037k nokta LCD ekran.
• Gelişmiş karma AF: 171 noktalı AF sistemi. İnanılmaz bir hız ve hassaslıkla aksiyona kilitlenen 105 kademe aksiyon noktasına sahiptir.
• Işık hızında fps: Sürekli AF ile 20 fps’yi bulan hızlarda çekim yapın veya netlemeyi ilk karede sabitleyerek 60 fps’yi bulan bir hızda 20 RAW biçimli görüntü çekin.
• Film büyüsü: 60p/30p kare hızlarında Tam HD (1080p) filmler (en boy oranı 16:9). Elektronik VR, 1080/30p veya 720/30p çözünürlüğünde çekilen HD filmleri bulanıklıktan arındırır. Film çekimi sırasında yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekin ve 120 fps hızında kaydedilen HD filmleri çok ağır çekimde izleyin.
• Sinematik film modları: Hızlı Çekim, Sıçramalı Kesme ve 4 Saniyelik Film.
• Nikon 1 yenilikleri: En İyi Anı Çekme (yeni Etkin Seçim, Akıllı Fotoğraf Seçici ve Yavaş Görünüm ile), Hareketli Enstantane Çekim.
• Yaratıcı Palet: Fotoğraf makinesinin çoklu seçicisi ile çekim yapmadan önce fotoğraflarınıza sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulayın.
• Taşınabilir Nikon 1 tasarımı: Mükemmel derecede minimal, çekici görünümler. Oldukça küçük ve hafif alüminyum gövde modern beyaz, zımparalanmış siyah, gümüş ve turuncu renklerde bulunabilir.
• 1 NIKKOR kit objektif: 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM objektifle aksiyonlu sahneleri netleyin.
Seçilen isteğe bağlı aksesuarlar:

• WP-N3 Su Geçirmez Kılıf: 45 m derinlikte çekime devam edin. 1 NIKKOR VR 10–30mm PD-ZOOM objektif veya 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 objektif takılı Nikon 1 J4’e uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
• SB-N10 Sualtı Speedlight Flaş Birimi: Bulanık su altı ortamlarına güçlü ışık patlamaları eklemenizi sağlayan kompakt flaş birimi.
• Nikon 1 gövde kılıfları ve gövde kılıfı setleri: Fotoğraf makinesini veya takılan objektif ile birlikte fotoğraf makinesini koruyun.
• FT1 Objektif Yuvası Adaptörü: Nikon 1 fotoğraf makinenize NIKKOR D-SLR objektif takmanıza olanak tanır.
Birlikte sunulan aksesuarlar:

• EN-EL22 Şarj Edilebilir Li-ion Pil
• MH-29 Pil Şarj Cihazı
• UC-E20 USB Kablosu

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir