Nikon yöneticisi: “Şimdilik aynasız fotoğraf makinelerine odaklanacağız”

By on Ocak 21, 2021

Kısa bir süre önce yapılan bir röportajda Hirotaka Ikegami (Nikon İcra Kurulu Başkanı, Nikon Imaging Business başkanı) ” Şimdilik aynasız kameralara odaklanacağız ” dedi. Nikon, Çin’de başlayan bir miktar toparlanma görüyor. Röportaj, burada rapor etmeye değer başka ilginç bilgiler sunmuyor – bu sadece Nikon’un son 12 aydaki finansal sonuçlarının yeniden toplanması ve fotoğraf endüstrisinin 2020’de yaşadığı zorlukların tartışılması. Digicame-info’dan (Google tarafından çevrilmiş ):

  • Nikon, personel sayısını azaltmak ve üretim merkezlerini yeniden düzenlemek için acele etti, ancak yeniden yapılandırmanın anahtarı, maliyeti düşürmek değil, satışların toparlanmasıdır.
  • Nisan ayında, satılan değiştirilebilir lensli kamera sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre% 80 azaldı ve ilk çeyrek (Nisan-Haziran 2020) gerçekten zordu. Ancak Çin’den başlayarak dünya pazarı beklenenden daha hızlı toparlanıyor.
  • Nikon tarafından üretilen EVF çok iyi bir performansa sahip ve diğer firmalara göre oldukça değerlendiriliyor. Tek lensli bir refleks kameranın OVF’sinden ayırt edilemeyeceğine dair bir değerlendirme de vardır, bu da güvene yol açar.

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir