Quad-Pixel AF ve 2021’de küresel bir deklanşör mü geliyor?

By on Ocak 21, 2021

Yeni amiral gemisi EOS R fotoğraf makinesine 2021’de Quad-Pixel AF ve global bir deklanşör geliyor mu? İyi bir kaynağa göre güçlü bir olasılık.

Canon, çoğumuzun EOS R1 adını verdiği bir kamera olan amiral gemisi EOS R sistem kamerasını geliştirmeye devam ediyor. Kameranın, bu yılın Temmuz ayında başlayacak olan Tokyo Yaz Oyunları öncesinde dünyaya gösterileceği bildiriliyor.

Çok sağlam bir kaynağa göre kameraya gelecek bir özellik Quad-Pixel AF sistemidir . QPAF, konu veya kamera hangi yönde olursa olsun otomatik netleme doğruluğunu artıracaktır.

Aynı kaynak, EOS R1’de küresel bir deklanşörün görünme olasılığı olduğunu iddia ediyor. Bilmeyenler için bu, elektronik obtüratör modunda video veya fotoğraf çekerken dönen deklanşörü etkili bir şekilde kaldıracaktır. Bunu gerçekleştirmek için zorluklar var, ancak kamera için hala masada.

Sensör çözünürlüğünden veya kameranın 8K çekim yapıp yapamayacağından bahsedilmedi. Doğrudan sensör okumalı 8K RAW istiyorsak, en azından EOS R5 ile aynı çözünürlükte olması gerekir .

Görünüşe göre Canon EOS R1, EOS-1D X Mark III’ü aynasız bir gövdeye yapıştırmaktan daha fazlası olacak ve Canon sınırları zorlamaya devam edeceği için tüketiciler için iyiye işaret olacak.

Hem Nikon hem de Sony’nin 2021’de bir ara yeni amiral gemisi aynasız fotoğraf makinelerini duyurması bekleniyor. Oyunlar başlasın.

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir