Canon EOS C500

By on Kasım 2, 2013

 

Güçlü ve kompakt EOS C500, sunduğu 4K video çekimi, RAW veri çıkışı ve Canon Log Gama özellikleriyle Sinema EF lenslerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarır ve geniş dinamik aralıklı, yüksek kaliteli videolar sunar.

 

Faydalar

  • 8.85 MP Süper 35 mm CMOS sensörü
  • 4K RAW
  • Değiştirilebilir lens (EF yuvası)
  • Kompakt, modüler, hafif
  • CF kartlara 50 Mbps MPEG-2 MXF kayıt
  • Yüksek hassasiyet, düşük parazit
  • Canon Log Gama
  • Film prodüksiyonu için 24.00p
  • Wi-Fi uzaktan kumanda
  • İş akışı entegrasyonu

EOS_C500_Core_R_tcm123-977414

 

Detaylı Özellikler

 

8.85 MP Süper 35 mm CMOS sensörü

Canon tarafından video çekimi için özel olarak tasarlanan ve üretilen 8.85 MP Süper 35 mm CMOS sensörü yüksek hassasiyet, düşük parazit, azaltılmış deklanşör kayması yapaylığı ve güzel alan derinliği özellikli mükemmel yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar.

4K 10 bit RAW

C500 uyumlu üçüncü parti harici cihazlara 60P’ye kadar kare hızlarında 4K 10-bit RAW, 2K RGB (4:4:4, 10/12 bit) veya Full HD RGB veri çıkışı seçenekleri sunar. İki SDI çıkışı bir harici monitöre bağlanabilir. Masaüstü düzenleme işleminde birbirinin yerine kullanılabilecek Full HD MXF dosyaları CF kartlara eşzamanlı olarak kaydedilebilir.

 

Değiştirilebilir lens (EF yuvası)

Çok sayıda değiştirilebilir lens seçeneğiyle yaratıcılık seçeneklerinizi genişletin. Cinema Lock özellikli EF yuvası Canon 4K EF Sinema lenslerinin yanı sıra Makro ve Balık Gözü gibi 60’tan fazla EF lensle uyumludur. Hareketli lens kilitleme mekanizması lensin daha kolay değiştirilmesini sağlar. 3 elektronik dahili ND filtresi çekimin çok yönlülüğünü artırır.

Kompakt, modüler, hafif

Yalnızca 1820 gram ağırlığında olan (lens hariç) temel kayıt düzeneği son derece kompakttır. Çıkarılabilir çok açılı LCD panel maksimum manevra kabiliyeti sağlarken sağlam ve su sıçramalarına dayanıklı gövdesi, sertlik ve dayanıklılığı artırmak için magnezyum alaşımlı bileşenler içerir.

EOS_C500_Core_rear_EFle_L_withoutcap__tcm123-977418

 

CF kartlara 50 Mbps MPEG-2 MXF kayıt

İki CF bellek kartına aktarmalı ve eşzamanlı kayıt seçenekleriyle 50 Mbps’de (4:2:2) yayına hazır MPEG-2 MXF dosyalar kaydedin. Sektör standardı çıkışlar HD-SDI’ın yanı sıra çoklu kamera çekimlerine yönelik Timecode, Genlock ve Synch terminallerini içerir.

Yüksek hassasiyet, düşük parazit

ISO 20000’e kadar gelişmiş hassasiyetli, düşük parazitli görüntüler kaydedilebilir ve böylece neredeyse her çekim koşulunda kullanılabilir.

 

Canon Log

Canon Log ile yapılan çekimler, prodüksiyon sonrasında maksimum özgürlük için ISO 850 temel ayarında 12 tolerans adımıyla geniş dinamik aralıkta nötr görüntü kalitesi sunar.

Film prodüksiyonu için 24.00p

PAL, NTSC ve 24.00p modları standart olarak mevcuttur. Hem 4K hem de 2K çözünürlükte 120p’ye kadar kare hızı desteği, yüksek çözünürlükte yüksek hızlı (ağır çekim) video çekme imkanı sağlar.

 

Wi-Fi uzaktan kumanda

İsteğe bağlı Wi-Fi adaptörünü (WFT-E6) kullanarak tarayıcı tabanlı basit bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan ISO, odaklama, diyafram, beyaz dengesi ve ND filtreleri gibi kamera ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Fotoğraf makinesi ve kamera tamir servisi

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir