Canon EOS 700D’nin resmî tanıtımı yapıldı

By on Mart 25, 2013

Canon EOS 700D’nin tanıtımı yapıldı; tüm detaylar netleşti, işte ayrıntılar.

Canon_EOS_700D_2

Dün hem PClabs hem de BasÇek’te yayımladığımız bir haberimizde Canon’un EOS 700D modelinin bazı teknik ayrıntılarını paylaşmıştık. EOS 650D’nin yerine geçecek olan bu yeni modelde dair birçok kişi, iki farklı makine arasında teknik özellik ve ayrıntılar kısmında hiçbir fark olmadığından yakınmıştı. Dün, haberde teknik ayrıntıların bir Japon sitesi tarafından sızdıldırıldığının bilgisini paylaşmıştık. Son olarak Canon, bu yeni DSLR fotoğraf makinesi 700D’nin resmî tanıtımını gerçekleştirdi ve bu sayede tüm teknik ayrıntılar da ortaya çıkmış oldu.

Canon_EOS_700D_3

Giriş olarak hazırlanan makine, az önce de yazdığımız gibi 650D’nin yerine getirildiği gibi otomatik olarak da 60D’nin altına konumlandırılmış oluyor.

Üründe görüntü işlemcisi olarak DIGIC 5′e yer veriliyor. Hibrit APS-C CMOS 18 MP’lik sensörle 30 sn ile 4000 arasında değiştirilebilen enstantane değeri sunan profesyonel fotoğraf makinesi 5 fps çekim hızına sahip. Fotoğraf çekimine ek olarak ürün, Full HD çözünürlükte (1920 x 1080 piksel) çözünürlükte video çekimi yapabiliyor. 9 noktalı otomatik odaklanma deesteği, dokunmatik yapıdaki hareketli LCD ekran, SDXC hafıza kartı desteği ise diğer detaylar arasında yer alıyor. 700D’nin gövde ağırlığı 580 gram. Takılacak objektife bağlı bu ağırlık önemli bir oranda artabilir.

Canon_EOS_700D_1

Her ne kadar ürünün ekranı canlı önizleme desteği sunuyor olsa da, çekim sırasında vizörden görüntü almak isteyenler de düşünülerek, bu kısmın kapsama ve görünebilirlik alanı %95 seviyesine kadar yükseltilmiş. Canon’un DSLR makinelerinde klasik olarak sunduğu özelliklerin tamamı, elbette bu modelde de yer alıyor. Yani fiziki açıdan bakıldığında da dahili olarak yer verilen flaşa ek olarak aynı zamanda üst kısımda yer alan harici flaş yuvasıyla birlikte, cihaza ayrıca ek olarak flaş takılması söz konusu oluyor.

Resmî tanıtımla beraber cihazın beraberinde gelecek objektif seçimleriyle beraber satış rakamları da belli oldu. Fiyatlar şöyle:

Canon EOS 700D yalnızca gövde fiyatı: 750 dolar
EF-S 18-55mm (f/3.5 – 5.6, görüntü sabitleme, STM*): 900 dolar
EF-S 18-135 mm (f/3.5 – 5.6, görüntü sabitleme, STM*): 1100 dolar

*Stepping Motor. Bu objektifler STM ibaresi içermeyen modellere oranla daha sessiz çalışıp, odaklanma işlemini daha hızlı gerçekleştirebiliyorlar.

Ürün, Nisan ayından itibaren satılmaya başlanacak.

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir