Canon 5DS ve 5DS R Geliyor

By on Ocak 31, 2015

Canon’un önümüzdeki günlerde tanıtması beklenen 5DS’in teknik özellikleri internete sızdı. Kullanıcıların merakla beklediği yeni fotoğraf makinesi, 150000 piksel RGB+IR fotometri sensörü, özelleştirilebilir Hızlı Kontrol Ekranı, Time-Lapse Film, zaman aralıklı çekim, tam kare sensörlü CMOS sensör ile desteklenen çift DIGIC6 görüntü işlemci ve 50.6 megapiksel çözünürlükle sunuluyor.

Çinli internet sitesi Digicame-info’daki bilgilere göre yeni makinenin dikkat çeken özellikleri arasında magnezyum alışımlı gövde sayesinde su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklılığı, 61 odak noktasıyle birlikte 5 fps sürekli çekim yapabilmesi ve az ışıkta 6400’e kadar ISO hassasiyetinin arttırılabilmesi bulunuyor. Ayrıca 1,3 kat ve 1,6 kat crop modlarının olması bekleniyor.

Japonya’da önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Fotoğraf Makineleri ve Görüntüleme Fuarı CP+ Fuarı’nda Canon’un 2 yeni model olan Canon EOS 5DS ve 5DS R’yi tanıtması bekleniyor. EOS 5DS R modelinin farkı Optik Düşük Geçirgenlikli Filtre bulundurmadığı için çok daha keskin fotoğraflar çekebilmesi.  Haftaya yapılacak olan fuarda Canon’un iddialı bir tanıtım yapmasını merakla bekliyoruz.

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir