Nikon 1 AW1

By on Aralık 14, 2013

Nikon dünyanın ilk su geçirmez/darbeye dayanıklı, değiştirilebilir objektiflerini sunar

Nikon, yepyeni suya/darbeye/donmaya dayanıklı Nikon 1 AW1 sistem fotoğraf makinesi ile kullanıma özel, dünyanın ilk su geçirmez/darbeye dayanıklı, değiştirilebilir objektiflerinin piyasaya çıktığını duyuruyor1.

1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 objektif, hareketi seven 2,5x zoom objektiftir. 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 objektif, her yerde kullanıma hazır, hızlı ve geniş açılı bir objektiftir. Sırasıyla 15 m ve 20 m’ye kadar suya dayanıklı2, 2 m’den fazla yüksekten düşürmelere karşı dayanıklı3 ve -10°C’e kadar düşük sıcaklıklarda donmaya dayanıklıdır.4

Efsanevi maceraları veya gün içinde olup bitenleri çekmek için ideal olan bu iki objektif Nikon 1 AW1 fotoğraf makinesi ile birleşerek hayattaki güzelliklerin tadını çıkaran aktif kişilere her şeye sahip olma şansı tanıyor. İster şehirde ister bir hafta sonu kaçamağında çekim yaparken, kullanıcılar kalabalığın arasından sıyrılarak, etkileyiciliği tartışılmaz fotoğraflar ve filmler çekebilirler.

Underwater mode

Standard: Standard processing for shooting along the shore or in shallow water.


Scuba: Suited to deeper waters, such as when scuba diving.


Close up: Use for underwater close-ups (close-up flash photography).

1 NIKKOR konsepti

1 NIKKOR objektifleri hayatı benzersiz bir keskinlikle yakalar. Aktif yaşam stilleri düşünülerek tasarlanan geniş yelpaze çeşitli görüntü çekimlerini kapsar ve her bir objektif film çekimi için optimize edilmiştir. Nikon 1 fotoğraf makinelerinin taşınabilirliği, gücü ve hızı ile birleştiğinde, 1 NIKKOR objektiflerinin küçük boyutu Nikon 1 sistemini gerçekten de diğerlerinden ayırıyor.

1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6: Her yerde kullanıma hazır

Yağmurlu, güneşli ya da bulanık su altı ortamlarında, bu güçlü ve etkileyici 2,5x zoom objektif yaşamın maceralarına mükemmel bir yol arkadaşı olur. Normal anlık enstantane çekimlerden portrelere ve uzak nesnelere, 11-27,5 mm zoom aralığı (35 mm eşdeğeri: 30-74 mm) en yaygın kullanılan odak uzaklıklarını kapsar, böylece her an harika fotoğraflar ve filmler çekilmesine olanak tanır. Tırtıklı, kayma önleyici yüzeyiyle geniş zoom halkası fotoğrafçı, eldiven giyerken bile sorunsuz zoomlama sağlar. Bu objektifin sağlam yapısı ve gösterişli metalik dış yüzeyi, Nikon 1 AW fotoğraf makinesinin el değmemiş görünümünü mükemmel biçimde tamamlar. Nikon 1 AW1 sisteminin standart kit objektifi olarak, fotoğraf makinesine uyacak şekilde beyaz, siyah ve gümüş renklerinde gelir.

1 NIKKOR AW 10mm f/2.8: Hızlı geniş açılı hareket

Karada veya su altında, sağlam, etkileyici ve hızlı 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 geniş açılı objektif her ortamda çarpıcı geniş açılı kareler yakalar. f/2,8 büyük maksimum diyaframı sayesinde, güzel ışık noktaları olan görüntüler yakalayarak yaşama ve tek başına duran nesnelere zayıf ışık hareketi katmanın harika bir yoludur. Bu objektif, sis kaplı dağların zirvelerinden geniş manzaralar yakalama işini çok iyi yapıyor, 0,2 m yakın netleme mesafesi de bulanık su altı ortamlarında yakın çekim için ideal. Siyah olarak da bulunabilen bu objektifin Nikon 1 AW fotoğraf makinesinin el değmemiş görünümünü mükemmel biçimde tamamlayan sağlam bir yapısı ve gösterişli metalik dış yüzeyi vardır.

Üstün resim kalitesi

Her iki yeni 1 NIKKOR AW objektifinde de tüm çerçevede keskin görüntü için optimize edilmiş Nikon 1 optikleri bulunur. Üstün çözünürlük ve kontrastı sağlamak için, zoom objektif asferik objektif elemanı ve bir ED cam elemanı sunarken; geniş açılı objektif ise iki asferik objektif elemanı bulunduruyor. 1 NIKKOR objektiflerinin daha geniş aralığını koruyarak, her iki yeni 1 NIKKOR AW objektifi de resim kalitesinden ödün vermeden Nikon 1 sisteminin elverişli taşınabilirliğini korur. Nikon camı ile çekim yaptığınızda, canlı bir şekilde dağılan renkler ve derin kontrast ile harika keskin görüntüler yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tam korumalı

1 NIKKOR AW objektifleri kadar kompakt ve sağlam objektifler üretmek için ayrıntılara ciddi özen göstermek gerekir. Suya ve toza karşı korumak için, her iki objektifin de önünde ek bir cam tabakası yer alır; zoom objektifte de zoom halkasının çevresinde kauçuk conta bulunur. Fotoğraf makinesi objektif montajının çevresindeki O-ring, fotoğraf makinesi sensörünü suya ve toza karşı korur. Nikon 1 AW1 fotoğraf makinesi ve normal 1 NIKKOR objektif ile çekim yaparken, O-ring koruyucu (fotoğraf makinesi gövde kapağı verilmiştir) fotoğraf makinesinin objektif montajını korumak için kullanılabilir.

1 NIKKOR ürün serisi

Yeni 1 NIKKOR AW objektifler, Nikon 1 AW1 ile kullanıma özeldir. Tüm normal 1 NIKKOR objektifler, Nikon 1 AW1’in yanı sıra yelpazedeki tüm diğer Nikon 1 fotoğraf makineleri ile de uyumludur. Daha fazla seçenek için, NIKKOR objektifi FT1 objektif yuvası adaptörü ile kullanabilirsiniz.5

Geçerli 1 NIKKOR ürün serisi 11 farklı objektiften oluşur. Ultra hızlı 1 NIKKOR 32 mm f/1,2 orta telefoto objektif şu anda en iyisidir ve harika portre objektifi ortaya koyar. Hızlı f/1,8 maksimum diyafram ile parlak 18,5 mm objektif, film yapmak için tasarlanmış 10–100 mm PD-ZOOM objektif ve ultra geniş 6,7–13 mm zoom objektifin yanında yer alır. Kompakt kit objektifler Nikon 1 fotoğraf makinesi gövdeleriyle aynı renklerde bulunabilir ve geniş bir görüntü çeşitliliği kapsar: Tüm 1 NIKKOR objektifleri gibi, taşınabilirlik, sağlamlık, hızlılık ve kalitenin mükemmel dengesini sunarlar ve film çekimi için optimize edilmişlerdir.

Aksesuarlar

1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 geniş açılı objektifin isteğe bağlı aksesuarları, HN-N103 vidalı Lens Koruyucu (40,5 mm) ve CL-N101 Objektif Yumuşak Kılıfı’nı içerir.

1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6 zoom objektifin isteğe bağlı aksesuarları, HN-N103 vidalı Lens Koruyucu (40,5 mm) ve CL-N101 Objektif Yumuşak Kılıfı’nı içerir.

 

 

1 Nikon araştırmasına göre, yeni 1 NIKKOR AW objektifler, (9 Ağustos 2013 itibarıyla) mevcut değiştirilebilir objektifli dijital fotoğraf makinelerine uygun objektifler arasında dünyanın ilk suya/darbeye dayanıklı objektifleridir

2 Şirket içi testler, su geçirmez bir fotoğraf makinesine takılıyken, JIS/IEC Sınıf 8 (IPX8) su geçirmezlik performansını göstermiştir.

3 2 m/6,6 ft yüksekten düşmeye dayanacak kadar darbeye dayanıklıdır (Su geçirmez fotoğraf makinesine takılıyken, MIL-STD-810F Yöntem 516.5: Darbe uyumlu şirket içi testlerini geçmiştir.)

4 Objektif fotoğraf makinesine takılıyken, şirket içi testler JIS/IEC Koruma Sınıfı 8 (IPX8) 15 m’ye (1 NIKKOR AW 11–27.5mm f/3.5–5.6) veya 20 m’ye (1 NIKKOR AW 10mm f/2.8) kadar su geçirmezlik performansını ve MIL-STD-810F Yöntem 516.5: Darbe uyumlu darbe dayanıklılığını göstermiştir.

5 FT1 objektif yuvası adaptörüne takılmış NIKKOR objektiflerin 2,7x odak uzaklığı kesme faktörü vardır, böylece iki katı uzunluğunda görüş açışı elde edebilirsiniz. F objektif yuvası NIKKOR objektiflerle uyumluluk hakkında doğru bilgileri için, lütfen elkitabına başvurun.

fotoğraf makinesi ve tamir servisi

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir