Nikon 1 V2

By on Temmuz 15, 2013

Nikon 1 V2 Tanıtım

Nikon Corporation değiştirilebilir lensli Nikon 1 V üstün fotoğraf makinesi serisinin son üyesi Nikon 1 V2’yi duyurdu. Nikon’un üstün optik teknolojisi zirvesi ve yepyeni fonksiyonları, bunun yanı sıra Speedlight SB-N7 gibi aksesuarlarla görüntüleme deneyimini yepyeni ifade biçimleriyle destekler ve fotoğrafçıların görüntüleri ve videoları yakalamalarını kolaylaştırır.

Yerleşik bir elektronik vizör (EVF) ve flaş ile inanılmaz kompakt ve hafif fotoğraf makinesi, son derece işlevsel Nikon 1 V2’nin tutma yerleri kullanıcının elinde hassas kontrolü sağlar ve mevcut diğer sınıf kameralar ile yakalanması zor ya da imkansız olan benzersiz görüntüleri kaydetmenize olanak verir.

Nikon 1 V2, D-SLR’den daha rahat taşınılabilir, kompakt ve güvenli fotoğraf makinesi beklentisi olan Dijital SLR fotoğraf makinesi kullanıcıları için tasarlanmıştır. Aynı zamanda Nikon 1 V2,bir kompakt dijital fotoğraf makinesinden daha gelişmiş yönleri olması ve yine de otomatik çekim özellikleri olması beklentisinde olan ama yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak için farklı çekim özellikleri deneyimlemek isteyen kullanıcılar için uygundur.

Önemli Noktalar

Nikon 1 V2 yeni EXPEED 3A görüntü işleme motoru kombinasyonu, süper yüksek hızlı AF CMOS görüntü sensörü ve 14.2 milyon piksel efektif piksel sayısı ile daha yüksek piksel sayısı, daha hızlı ve daha yüksek performans sağlar.
Diğer büyük ölçüde gelişmiş fonksiyonları ve özellikleri gelişmiş bir karma AF sistemi, Hareket Anlık, Akıllı Fotoğraf Seçici ve full HD video kayıt bulunmaktadır. Güçlü özelliklerinin arasında elektronik vizör (EVF) bulunmaktadır; Kullanıcının, Değişen kamera ayarları efektlerinin çekim öncesinde kamera monitöründen önizlemesine olanak sağlayan Canlı görüntü kontrolü; ve hareketsiz görüntülerin kısa bir sekansını yakalayan ve ağır çekim şekilde geri oynatan yeni bir ağır görüntü fonksiyonu – kullanıcı kaydetmek için en iyi kareyi seçebilir- bulunmaktadır.  Diğer gelişmiş fonksiyonları ve özellikleri arasında gelişmiş bir karma AF sistemi, Motion Snapshot, Akıllı Fotoğraf Seçici ve full HD video kayıt bulunmaktadır.

Dahası, kablosuz mobil adaptör WU-1b Nikon 1 V2 (ayrı satılır) akıllı cihazlar ile bağlanma olanağı verir. Böylece kullanıcılar daha önce akıllı cihaz kameralar aracılığıyla mümkün olmayan yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını bozulmadan kolayca yükleyebilir ve arkadaşlarıyla, aileleriyle sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla paylaşabilirler.

Nikon 1 V2 Temel Özellikler

1. Her seferinde ve her zaman istenen görüntüyü yakalama

Çekim ayarlarının çoğunluğu ile kameranın üst mod kadranı, komut kadranı ve özellik butonu üzerinde sadece üç denetimleri kullanarak uygulanabilir.

 • Canlı Görüntü Denetimi (Otomatik Mod)

Nikon1 V2 Canlı Görüntü Denetimi ile deklanşöre basmadan önce dahi mükemmel bir görüntü izleme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar basitçe her denetimi kurabilir veya ayarlayabilir, ardından çekimden önce elektronik vizör (EVF) ya da fotoğraf makinesinin monitöründe sonuçları izleyebilirler.
Mevcut 4 denetim şunlardır: Aktif D-Lighting (Off-High), Arka Plan Yumuşatıcı (Yumuşak Arka Plan- Keskin Arka Plan), Hareket Kontrolü (bulanık hareket- donmuş hareket), Parlaklık Kontrolü (Koyu-Açık)

 • Direk uygulanabilir ayarlar (P, S, A ,M Pozlama Modları)

Döndürülebilir ve itilebilir kadran, kullanıcıların beyaz dengesi, Odak Modu, AF-alan modu, ISO hassasiyeti, Resim Kontrol ve ölçüm modu ayarlarını uygulamak veya ayarlamak için Nikon 1 V2 menülerine hızlı erişim sağlar.

 • Mod Kadranı- 8 Çekim Modu

Kolay, çevik çekim dönebilir mod kadranı ile geri çevrilebilir. Kullanıcılar basitçe 8 çekim modundan birini seçer: Otomatik mod, P (Program modu), S ( Enstantane öncelikli mod), A ( Diyafram öncelikli mod) ve M ( Manuel) pozlama modlarının yanı sıra; En iyi an Yakalama Modu, Anlık Hareket Modu ve Gelişmiş Film Modu

 • i-TTL flaş kontrolünü destekleyen dahili flaş ve kısa bir görüntü gecikme süresi ile elektronik vizör (EVF)

2. Beklenmedik, Yaşam içinde bir kez karşılaşılabilecek anları yakalamak için Geliştirilmiş Fonksiyonlar

 • Üstün Hibrid AF Sistemi- Mükemmel Hız ve Doğruluk

Nikon 1 V2 hem odak düzlemli aşama algılamalı AF ve kontrast tespitli AF kullanan gelişmiş bir karma AF sistemi ile donatılmıştır. Bu sistemin hız ve yetenekleri, Önceden kestirilemeyecek şekilde hareketli konulardan loş ışıklı kapalı sahneler ve gece manzaralarına geniş bir yelpazede çeşitli sahneleri yakalamak için uygun hale getirir.

 • Tamamiyle yeni! Yavaş Görüntü – Mükemmel Anın Kaydı

Yavaş Görünüm fonksiyonu sayesinde, fotoğraf makinesi hareketsiz görüntülerin kısa bir dizisini kaydeder ve kayıtları yavaş çekimde izleme imkanı sunar. Bu şekilde kullanıcıya önemli anın görüntüsünü fotoğraf olarak yakalama olanağı verir.
Deklanşöre yarım basıldığında, kamera hareketsiz görüntüleri tampon başlar ve daha sonra normal hızdan beş kat daha yavaş, sürekli bir ağır çekim döngü içinde oynatır. İstenen karenin belirlenmesinin ardından kullanıcı bu kareyi kaydetmek için sadece sonuna kadar deklanşöre basar. Bu fonksiyon deklanşörün manuel olarak zaman ayarında bırakılmasının zor olduğu durumlarda, hareketli nesnelerin çekimi için son derece uygundur.

 • Nikon ayrıcalığı! Fotoğrafı, Full-HD Video ile Birleştiren Motion Snapshot Özelliği

Kullanıcılara duyguları yakalama fırsatı veren görüntünün ifadesinin eşsiz formu olan bu fonksiyon, deklanşör basılınca fotoğraf ve ağır çekim video kaydetmektedir. Oynatma sırasında, yavaş çekim film dört saniye oynar ve hareketsiz görüntü çekimleri on saniye toplam oynatma süresi içinde altı saniye görüntülenir. Motion Snapshot, videoları (MOV) formatında ve fotoğrafları (jpeg) formatında ayrı ayrı ya da tek bir MOV dosyası şeklinde kaydeden MNS formatında kaydedilebilir.

 • Geliştirilmiş Akıllı Fotoğraf Seçici

Deklanşöre tam basmadan önce ve sonra 20 sürekli çekim yapılır ve çekimlerden en iyi kabul edilen kare otomatik olarak kaydedilir.
Nikon1 V2 versiyonunun Akıllı Fotoğraf Seçici özelliğine, kamera sarsıntısı azaltma ve hareketli nesneyi daha iyi algılama gibi bir takım iyileştirmeler yapılmıştır.

3. Tamamiyle Yeni! EXPEED 3A Görüntü İşleme Motor Ve Süper Yüksek Hızda AF CMOS Sensör

Mükemmel görüntü kalitesi, inanılmaz hız ve performans ile kullanıcıların parmak uçlarında

 • Daha Hızlı Görüntü İşleme ve Olağanüstü Görüntü Kalitesi

Nikon 1 fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanan EXPEED 3A, D-SLR fotoğraf makinelerinde bulunan aynı üstün görüntü işleme gücünü Nikon 1 V2 içine yerleştirir. Motoru da odak düzlemi aşama algılamalı AF işleme, Motion Snapshot ve Akıllı Fotoğraf Seçici fonksiyonları ile üstün performans sunar. Kullanıcılar Full-HD videolar da kaydedebilirler.

 • Yepyeni Süper Yüksek Hızda AF CMOS Sensör – 14.2 Milyon Piksel

Nikon tarafından geliştirilen tüm yeni Nikon 1 V2 CX-format fotoğraf makineleri, süper-yüksek hızlı AF CMOS sensörü 14.2 milyon piksel efektif piksel sayısı sunmaktadır. Nikon 1 fotoğraf makineleri faz algılamalı AF odak düzlemi dünyanın ilk değiştirilebilir lensli kısa çekim…..
ISO 160-6400 görüntüleme hassasiyeti arasında Matrix, Merkez Ağırlıklı ve Spot Ölçüm desteklenmektedir.

4. Dünyanın en küçük ve hafif Fotoğraf Makinesi

Nikon 1’in minimalist tasarım konseptine devam eden Nikon 1 V2, kolay kullanım özelliği ile tasarlanmıştır. Nikon 1 V2 107.8 x 81.6 x 45.6 mm (G x Y x D) ölçüleri ve yaklaşık 337g ağırlığında olup dünyanın en küçük ve hafif fotoğraf makinesidir. Son derece kompakt boyutuna rağmen, dahili elektronik vizör (EVF) ve flaş ve kamera sağlam tutuş sağlayan geniş kavrama gibi özellikler aracılığıyla kullanıcıların unutulmaz bir çekim deneyimi yaşamalarını sağlar.

5. Mükemmel Görüntü ve Film Kalitesi

Video kaydı sırasında, Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ( yaklaşık 14.2 milyon piksel, 3:2 en boy oranı) video kayıt işlemi bölünmeden yakalanabilir. Bunun yanı sıra, Nikon 1 V2’nin HD video modu kullanıcılara daha yaratıcı ve orijinal videolar için P,S,A ya da M pozlama modlarında çekim yapma imkanı sunar.

6. Kablosuz Mobil Adaptör WU-1b (ayrı satılır) ile uyumludur. -Akıllı cihazlar için Görüntüleri kolay indirme

Nikon1 V2 Ek Özellikleri

 • Montaj adaptörü FT1Nikon 1 V2 ile kullanılabilir. Bu da F-Mount NIKKOR lensler ile uyumlu olduğu anlamına gelir.
 • Nikon’un özel görüntüleme sistemi, Picture Control,kullanıcıların fotoğraf makinesinin fotoğraf işleme biçimini, sahne tipi veya kendi bireysel tercihlerine göre seçmesini ve ayarlamasını sağlar.
 • HDMI çıkışını destekler, böylece kullanıcılar, yüksek çözünürlüklü televizyonla Nikon 1 V2 ile kaydedilen görüntülerin ve filmlerin keyfini çıkarabilir.
 • Görüntülerin ve videoların kolayca kablosuz transferi için Eye- Fi hafıza kartlarını destekler.

Speedlight SB-N7- Temel Özellikleri

 • 120 ° eğilebilen flaş kafası mükemmel bir sıçrama flaş performansı verir.
 • 18/59 (ISO 100, m / ft.)kılavuz sayısı ile sahneleri geniş bir yelpazede için kullanılabilir.
 • Wide-flash adaptör SB-N7 ile birlikte gelir.
 • SB-N7, son derece taşınabilir ve basit bir şekilde dizayn edilmiş olup, iki renk seçeneği (siyah ve beyaz) mevcuttur.
 • İlk kez kullananlar için dahi basit ve sezgisel çalışma.
 • Heryerde bulunabilen AAA pillerle çalışır.

Nikon 1 V2 Özellikleri

Kamera Tipi Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi
Etkin Piksel (Megapiksel) 14.2 milyon
Görüntü Algılayıcı 13.2 mm x 8.8 mm CMOS sensör (Nikon CX format)
Görüntü Boyutu(piksel) Fotoğraflar (otomatik, P, S, A, M, en iyi anı yakalama modu; en-boy oranı 3 : 2) 4608 x 3072 3456 x 2304 2304 x 1536 Fotoğraflar (gelişmiş film modu; en-boy oranı 3 : 2) 4608 x 3072 (1080/60i, 1080/30p) 1280 x 856 (720/60p, 720/30p) Fotoğraflar (Motion Snapshots; en-boy oranı 16 : 9) 4608 x 2592
Depolama Sistemi NEF (RAW): 12-bit, sıkıştırılmış JPEG: JPEG-uyumlu iyi (yaklaşık. 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8), veya basit (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma NEF (RAW) + JPEG: Tek fotoğrafın NEF (RAW) ve JPEG formatlarında kaydı
File System* DCF (Kamera dosya sistemi içn tasarım kuralı) 2.0, DPOF (Dijital baskı formatı), Exif (Dijital Fotoğraf makineleri için değiştirilebilir dosya formatı) 2.3, PictBridge
Depolama Birimi SD (Secure Digital), SDHC, ve SDXC hafıza kartları
Çekim Modu Otomatik, P (programlanmış otomatik), S (enstantene öncelikli otomatik), A (diyafram öncelikli otomatik), M (manuel), en iyi an yakalama (yavaş görüntüleme ve Akıllı Fotoğraf Seçici), gelişmiş film (HD ve ağır çekim), Motion Snapshot
Beyaz Ayarı Otomatik, ampul, floresan, doğrudan gün ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden ayarlı manel, ince ayar ile önceden ayarlanmış manuel dışında tümü
LCD Monitör 7.5 cm (3-in.), yaklaşık 921k-dot, parlaklık ayarı ile TFT LCD
İzleme Fonksiyonu Tam kare ve küçük resim (4, 9, veya 72 görsel veya takvim) görüntüleme, film görüntüleme, slayt gösterisi, histogram görüntüleme, otomatik resim döndürme, ve derecelendirme seçeneği
Vizör 0.47-in., yaklaşık 1440k-dot diyoptri kontrollü ve parlaklık ayarlı renkli TFT LCD vizör
Otofokus Hybrid otofokus (faz algılama/kontrast tespiti AF); AF-yardımcı aydınlatma
Odak Modu Tek nokta, otomatik alan, konu takibi
Odaklama Kilidi Deklanşör yarım basılarak (single AF) veya AE-L/AF-L butonuna basılarak fokus kilitlenebilir
Pozlama Ölçüm Sistemi Matris merkez ağırlıklı: Ölçümler, kare merkezinde 4.5 mmdaire Nokta: Ölçümler, seçilen odak alanı merkezinde 2 mm daire
Perde Tek kare, sürekli Mekanik, Elektronik, Elektronik (Hi) Self-timer, geciktirilmiş uzaktan kumanda, hızlı tepkli uzaktan kumanda, zaman aralıklı çekim
Flaş Kontrolü Görüntü sensörü kullanılarak i-TTL flash kontrol
Flaş Senkron Modu Dolgu flaş, yavaş senk, kırmızı göz düzeltme, yavaş senk ile kırmızı göz düzeltme, arka perde senk., arka perde ile yavaş senk.
Self-Timer 2 s, 10 s
Uzaktan Kumanda Geciktirilmiş uzaktan kumanda (2 s); hızlı tepkili uzaktan kumanda
GPS GPS Ünitesi GP-N100 (Opsiyonel Aksesuar)
Desteklenen Diller Arapça, Çince (Basit ve Geleneksel), Çekçe,Danimarka dili, Hollanda dili, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Polonya dili, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca,İsveççe, Thai dili, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç Gereksinimi 1 adet Şarj edilebilir Li-ion EN-EL21 pil, EH-5b AC adaptörü; EP-5D güç konektörü gereklidir. (ayrıca temin edilmelidir)
Boyutları Yaklaşık 107.8 x 81.6 x 45.9 mm (4.2 x 3.2 x 1.8 in.), çıkıntılar hariç; gövdenin kalınlığı (monitörden lens bağlantı noktasına kadar) 33.2 mm (1.3 in.)
Ağırlık (Pil, hafıza kartı ve gövde kılıfı olmadan) Yaklaşık 278 g (9.8 oz), sadece makine gövdesi
Ağırlık (pil ve hafıza kartı ile birlikte) Yaklaşık 338 g (11.9 oz)
Dahili Aksesuarlar EN-EL21 şarj edilebilir Li-ion pil (pil kapağı ile), MH-28 şarj cihazı, BF-N1000 gövde kapağı, BS-N3000 çoklu aksesuar port kapağı, UC-E19 USB kablo, AN-N1000 askı, ViewNX 2/Kısa Fil Yaratıcısı CD, Kullanım kılavuzu, Referans kılavuz CD

Nikon 1 V2 Tanıtım Videosu

Nikon 1 V2 Fiyatı

Nikon 1V1 Türkiye fiyatını Nikon gövdeler içerisinde Nikon DSLR fiyatları sayfasında günlük değişimleriyle birlikte takip edebilirisiniz.

Nikon 1 V2 Kullanım Kılavuzu

Nikon 1 V2 kullanım kılavuzu Türk Nikon üzerinde Nikon Kullanım Kılavuzları yazısında bulunmaktadır.

Nikon 1 V2 ile Çekilmiş Fotoğraflar

About murat karaca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir